AKTUALNOŚCI / NOWOŚCI

Benzyna PB95 E10

 

Benzyna PB95 E10 – 10% zawartość bioetanolu

Od 1 Stycznia 2024 będzie dostępne nowe paliwo – benzyna PB95 z oznaczeniem E10.

Silniki spalinowe stosowane w urządzeniach marki Echo I Shindaiwa nie posiadają większych przeciwskazań do stosowania benzyny PB95 E10. Jednak ze względu na większą zawartość biokomponentów, paliwo to jest bardziej higroskopijne – absorbuje większą ilość wody. Skutkuje to zwiększonym odkładaniem się wody w układzie paliwowym (zbiornik, gaźnik, filtry paliwowe, przewody paliwowe).

Zalecane jest przechowywanie paliwa w atestowanych kanistrach w miejscu suchym, chłodnym, osłoniętym przed działaniem promieni słonecznych.

NIE MOŻNA UŻYWAĆ MIESZANKI DO DWUSUWÓW, KTÓRA BYŁA PRZECHOWYWANA DŁUŻEJ NIŻ 21 DNI!

Benzyna PB95E10 jest mniej kaloryczna, w związku z tym może nastąpić zwiększone zużycie paliwa oraz podniesienie temperatury pracy silnika.

Należy częściej czyścić żeberka cylindra oraz stosować dłuższe przerwy w pracy, szczególnie w temperaturze pow. 20 stopni C.

W niektórych silnikach może zajść konieczność regulacji gaźnika – w tym celu proszę się udać do autoryzowanego dealera marki Echo - Shindaiwa

REJESTRACJA

ZAREJESTRUJ SWOJĄ SHINDAIWĘ

Uzyskaj przedłużoną gwarancję! Wystarczy zarejestrować swoją SHINDAIWĘ. Więcej informacji uzyskasz klikając na przycisk.
REJESTRACJA

Newsletter SMS

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami Echo!

Zapisanie swoich danych jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Usługi.